KATEGORIE
 FILTROWANIE
Szkolenie dla: OSOBY POCZĄTKUJĄCE/średniozaawansowane
Poziom trudności: MAŁY/ŚREDNI
 
Jeżeli:
  • jesteś głodny górskich i jaskiniowych  przygód,
  • chciałbyś spróbować czegoś nowego,
  • pociąga Cię nieznane,
  • nie boisz się nowych wyzwań,
  • chciałbyś zostać grotołazem, ale nie wiesz czy to dla Ciebie, lub pierwsze kroki chcesz zrobić bezpiecznie
 
zapraszamy na szkolenie wstępne, podczas którego z całą pewnością uda Ci się znaleźć odpowiedź na pytanie czy Jaskinie i sporty górskie uprawiane w Speleoklubie Świętokrzyskim to Twoja przyszła pasja.
 
Szkolenie wstępne trwa około 2-3 godzin. Miejsce: Kielce - Kadzielnia.
Podczas szkolenia, dowiesz się jak powstają jaskinie, gdzie ich szukać oraz jak bezpiecznie się po nich poruszać uwzględniając ochronę przyrody, ponieważ większość obiektów podziemnych w województwie świętokrzyskim jest  chroniona  prawem.
Aby ugruntować zdobytą wiedzę teoretyczną udamy się pod ziemię gdzie będziemy się czołgać, przeciskać, wspinać, a wszystko po to, by odkryć piękne komnaty skalne, zgłębić ich historię i dowiedzieć się jak chronić jaskinie dla przyszłych pokoleń.
Zasmakujesz tej wyjątkowej aktywności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy przeprowadzą Cię przez zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz będą dbali o Twoje bezpieczeństwo.
 
Szkolenie ze względu na okres ochronny hibernujących nietoperzy, odbywa się w okresie kwiecień-listopad.
Minimalna liczba 4 os., maksymalna liczba 6 os.
Cena szkolenia – 250 zł/os.

SZKOLENIE WSTĘPNE CO ZAPEWNIAMY?
  • Zajęcia z poruszania się po jaskiniach z uwzględnieniem ochrony przyrody pod okiem wykfalifikowanego instruktora.
  • Niezapomnianą przygodę – możliwość znalezienia nowego hobby.
  • Sprzęt potrzebny do eksploracji jaskiniowej – z wyjątkiem ubioru zewnętrznego.
  • Doradztwo przed wyjazdem.
  • Zdjęcia z wyjazdu.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Jeżeli jesteś zainteresowany eksploracją jaskiń  niezbędne jest odpowiednie szkolenie.  Instruktor doradzi przed wyjazdem co należy ze sobą zabrać, dobierze odpowiedni  sprzęt, wyjaśni obsługę przyrządów i zadba o Twoje bezpieczeństwo.
Podczas szkolenia wstępnego zwiedzimy podziemny świat  rozwinięty w  poziomych korytarzach. Będziesz mógł/ła zobaczyć jak wielka różnorodność panuje pod ziemią i jak bardzo jest odmienny ten świat od tego który znamy.  Jeżeli spodoba Ci się to szkolenie będziesz mógł/ła uczestniczyć w kolejnym etapie jakim jest KURS TATERNICTWA JASKINIOWEGO.
Czy to dla wszystkich?
Klaustrofobia to jedyne ograniczenie, które uniemożliwia uczestnictwo w szkoleniu. Instruktor podczas szkolenia wstępnego ocenia możliwości, każdego uczestnika (fizyczne i psychiczne) i dobiera odpowiedni podziemny obiekt do przeprowadzenia zajęć. 
 
Pierwszy krok ku nowej pasji
Województwo świętokrzyskie to miejsce w którym  znajdziemy bardzo dużo zróżnicowanych obiektów jaskiniowych, które są idealnym miejscem   do zdobywania pierwszych „szlifów” przed  wyjazdami do trudniejszych bardziej wymagających jaskiń zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest to również najlepsze miejsce do rozpoczęcia Kursu Taternictwa Jaskiniowego i zdobyciu nowej pasji na całe życie.  KONTAKT
Speleoklub Świętokrzyski
ul. Żurawia 23
25-653 Kielce
speleoklub.swietokrzyski@gmail.com
+48 605 734 934
© 2022 Speleoklub Świętokrzyski w Kielcach
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.